INSPIRACJE,  uroda

8 OLEJKÓW naturalnych lepszych niż SERUM

Na temat pielęgnacji twarzy przeczytałam pół Internetu i szczerze mogę przyznać, że teorię znam już na pamięć, więc z założenia powinnam mieć idealnie gładką i czystą cerę. Otóż tak nie jest, niestety. Brakuje mi silnej woli i konsekwencji w działaniu. Czemu Wam to piszę? Bo po każdym nieudanym eksperymencie z zabiegiem, czy kosmetykiem ratuję się OLEJAMI. Tydzień regularnego stosowania OCM*, albo wklepywania olejków zamiast serum, wystarczy, żebym zauważyła poprawę i zaczęła nowe eksperymenty.

Przetestowałam wiele różnych kosmetyków na skórze twarzy, w tym kilkanaście SERUM. Jedne były lepsze, drugie dużo gorsze. TE, o których mogę napisać z ręką na sercu, że są naprawdę wyjątkowe to Midnight Recovery KIEHL’S i Olejek Młodości Divine L’OCCITANE. Oba kosmetyki mają w swoim składzie olej z wiesiołka i są naturalne praktycznie w całości. Czemu więc upieram się, że olejki są lepsze? Bo są DUŻO tańsze i możecie je ze sobą mieszać, komponując w ten sposób własne serum, dopasowane idealnie do Waszych potrzeb. Poniżej rozpisałam Wam właściwości poszczególnych olejków.

1. OLEJ KAROTENOWY, MARCHEWKOWY

Naturalny wyciąg olejowy z marchwi znalazł zastosowanie w kosmetyce, dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu. Beta-karoten i inne karotenoidy zwiększają zdolności obronne skóry przeciw infekcjom, promieniom słonecznym i przyśpieszają gojenie drobnych uszkodzeń naskórka. Olejek zwiększa (uaktywnia) fizjologiczne funkcje skóry, przywracając jej elastyczność, miękkość i gładkość. Nadaje skórze ciepły, matowo-brązowy kolor świeżej opalenizny. Składniki oleju wykazują również działanie przeciwrodnikowe, zapobiega szorstkości naskórka, zwiększa stopień jego nawodnienia oraz przeciwdziała pogłębianiu się zmarszczek.

DZIAŁANIE:

– Chroni przed fotostarzeniem się skóry – Chroni przed przebarwieniami – Natłuszczające – Ochrona przed UV – Odżywiające – Poprawia elastyczność – Wyrównuje koloryt skóry

2. OLEJ Z CZARNUSZKI – CZARNY KMIN

Olej z czarnuszki w około 85 proc. składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych: omega-6, omega-9 i omega-3. Poza tym zawiera witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, liczne mikroelementy oraz przeciwutleniacze. Jednak najważniejszym związkiem znajdującym się w oleju z czarnuszki jest tymochinon – składnik olejku eterycznego nasion czarnuszki, dzięki któremu olej wykazuje działanie przeciwzapalne. Bogaty skład oleju odpowiedzialny jest również za silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dlatego olej z czarnego kminku (czarnuszki) jest surowcem szeroko stosowanym przy łagodzeniu trądziku, łuszczycy, egzemie i bólach.

DZIAŁANIE:
– Nawilżające – Łagodzące – Zmiękczające – Wygładzające – Reguluje produkcję sebum – Regenerujące – Ochronne – Oczyszczające – Przeciwtrądzikowe

3. OLEJ ARGANOWY

To najbardziej znany olej używany w kosmetyce. Posiada silne działanie przeciwzmarszkowe, odżywcze i regenerujące skórę, wzmacnia włosy i paznokcie. Zawiera ogromne ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminę E (670mg/kg to dwukrotnie więcej niż oliwa z oliwek). Stosowany jest na dolegliwości reumatyczne, trądzik młodzieńczy, zmarszczki, pęknięcia skóry i podrażnienia. Przynosi ulgę przy egzemach, a nawet przy ospie wietrznej. Skutecznie przyspiesza gojenie się poparzeń i otarcia naskórka, a co najważniejsze pomaga w usuwaniu rozstępów.

DZIAŁANIE:
– Natłuszczające – Nawilżające – Wygładzające – Zmiękczające – Ochronne – Odżywiające – Poprawia elastyczność – Przeciwstarzeniowe – Przeciwzmarszczkowe – Regenerujące – Ujędrniające

4. OLEJ Z NASION MALIN

Olej z nasion malin zawiera kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Jest silnym wymiataczem wolnych rodników, ze względu na wysoką zawartość flawonoidów, tokoferoli i karetonoidów. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami przeciwzapalnymi, lepszymi niż oleje z awokado, pestek winogron, orzechów laskowych czy kiełków pszenicy. Olej z nasion malin poprawia miękkość i gładkość skóry, przy jednoczesnym zmniejszeniu utraty wody przez skórę. Zwiększa ochronę antyoksydacyjną skóry, przyczyniając się do poprawy jej wyglądu. Olej zawiera kwas elagowy. Związek ten posiada właściwości przeciwrakowe, zabezpiecza przed mutacją genów, a także jest środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Wyjątkową cechą tego olejku jest bardzo silne działanie ochronne przed promieniowaniem UV, SPF pomiędzy 28 a 50.

DZIAŁANIE:
– Stymuluje syntezę kolagenu – Wygładzające – Ujędrniające – Przeciwzmarszczkowe – Przeciwstarzeniowe – Poprawia elastyczność – Odżywiające – Nawilżające – Chroni przed fotostarzeniem się skóry

5. OLEJ TAMANU

Olej tamanu wytłaczany jest z suszonych na słońcu pestek dojrzałych owoców drzewa tamanu. Posiada właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne oraz antywirusowe. Doskonale łagodzi podrażnienia i ma działanie silnie regenerujące skórę, nie tylko w warstwie powierzchniowej, ale również w głębszych warstwach skóry. Olej zalecany jest do pielęgnacji przede wszystkim cery trądzikowej z zaawansowanymi zmianami ropnymi, zaczerwienieniem oraz zaskórnikami. Cera zyskuje bardziej równomierny koloryt, pory pozostają zwężone, a stany zapalne ukojone. Świetnie sprawdzi się również po zabiegach oczyszczania mechanicznego twarzy, zabiegach kosmetycznych takich jak: mikrodermabrazja diamentowa lub zabiegi kwasami, jako środek silnie regenerujący i przyspieszający odnowę komórek naskórka. Nakładany na świeże blizny czy otarcia, przyspiesza gojenie się drobnych ran i zapobiega powstawaniu blizn, a znacznie zmniejsza widoczność tych już powstałych. Olej tamanu może być tez używany w przypadku wszelkich zmian skórnych takich jak uczulenia, wysypki czy nawet ugryzienia owadów, gdyż działa łagodząco i antyseptycznie.

DZIAŁANIE:
– Łagodzące – Reguluje produkcję sebum – Przeciwzapalne – Przeciwtrądzikowe – Przeciwbakteryjne – Oczyszczające

6. OLEJ Z WIESIOŁKA

Olej ten składa się w 25% z nienasyconych kwasów omega-6. Jest to jedyny olej, który zawiera 9% GLA i aż 73% kwasu cis-linolowego, dlatego wiesiołka można uważać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F (inna nazwa nienasyconych kwasów tłuszczowych). Olej z wiesiołka dzięki swojej budowie sprawdzi się w pielęgnacji skóry problematycznej, pomoże złagodzić dolegliwości, takiej jak egzema, AZS, łuszczyca, czy trądzik. Dzięki bogatemu składowi działa regenerująco i wzmacniająco, likwiduje stany zapalne skóry i spowalnia jej starzenie. Poprawia strukturę, wygląd i koloryt skóry, łatwo wnika do jej głębszych warstw.

DZIAŁANIE:
– Nawilżające – Ujędrniające – Przeciwtrądzikowe – Poprawia elastyczność – Odżywiające

7. OLEJ KOKOSOWY

Opisywany jako „najzdrowszy olej na ziemi”. Oprócz kulinarnego zastosowania przynosi wszechstronne korzyści pielęgnacyjne. Łagodzi objawy związane z łuszczycą, zapaleniem skóry i egzemą. Zmiękcza skórę zapobiegając jej przesuszeniu oraz łuszczeniu się. Zapobiega zmarszczkom, obwisłej skórze oraz plamkom na ciele. Jest naturalnym filtrem i chroni skórę przed promieniowaniem UV.

DZIAŁANIE:
– Rozjaśniające – Regenerujące – Przeciwutleniające – Przeciwtrądzikowe – Przeciwstarzeniowe – Przeciwgrzybicze – Przeciwbakteryjne – Odżywiające – Ochrona przed UV – Nawilżające – Antyseptyczne

8. OLEJ ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW

Olej migdałowy jest jednym z najlepszych olejów kosmetycznych. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Rozprowadzony nie pozostawia efektu ciężkości (jest dobrze wchłaniany). Polecany nawet do pielęgnacji skóry dziecka (jest bardzo łagodny). Olej ten stosowany jest w leczeniu egzemy i łuszczycy. Jest bogaty w witaminy A , B1 , B6 , D i E, składniki mineralne, a także w kwas oleinowy, linolowy palmitynowy i stearynowy.

DZIAŁANIE:
– Poprawia elastyczność – Nawilżające – Przywracające blask – Zmiękczające – Łagodzące – Natłuszczające

 

JAK STOSUJĘ OLEJE?

– Nawilżanie i natłuszczanie skóry (kilka kropel rozcieram w dłoni i wklepuję w twarz, wcześniej nakładam kwas hialuronowy, albo żel aloesowy)
– Oczyszczanie skóry olejami, czyli metoda OCM* (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ
– Dodatek do kremu / balsamu
– Olejek do masażu
– Kilka kropel do kąpieli
– Olejek do opalania

GDZIE KUPUJĘ OLEJE?

Naturalne Piękno

Galeria Mydeł i Soli kupuję stacjonarnie za każdym razem kiedy jestem w Krakowie (ul. Limanowskiego 1)

Zrób Sobie Krem

Najbardziej lubię używać oleju karotenowego, z pestek malin i z czarnuszki. A Wy lubicie stosować oleje? Macie jakieś swoje ulubione?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *