LIFESTYLE,  popkultura

ZOOLANDER 2 – banalny film z NIEBANALNĄ reklamą!

Za tydzień rozdanie Oscarów (noc z 28.02 na 29.02). Poważni aktorzy, grający poważne role w poważnych filmach. A kiedy film jest lekki, prosty i całkowicie banalny ludzie przestają się zachwycać, dlaczego? ZOOLANDER 2 jest jednym z takich. Premiera filmu na świecie już się odbyła, w Polsce zaplanowana jest na 4 marca. Od roku trwa intensywna i przezabawna kampania reklamowa. Odnoszę wrażenie, że jedynie DEADPOOL miał zakrojoną na tak szeroką skalę i równie dowcipną kampanię promocyjną.

Już w zeszłym roku podczas paryskiego tygodnia mody Derek Zoolander, w którego wciela się Ben Stiller razem z Owenem Wilsonem (Hansel McDonald) pojawili się w finale pokazu mody Valentino. Otrzymali owacje na stojąco i podsycili ciekawość obecnych nadchodzącą drugą częścią filmu.

ZOOLANDER 2 to kontynuacja komedii z przed 15 lat! Ben Stiller znowu wciela się w postać Dereka Zoolandera, największego i jedynego słusznego męskiego modela na świecie i tak jak poprzednim razem ocali świat mody w sztampowy sposób w stylu Jasia Fasoli. Powraca na ekrany kin naprawdę w wielkim stylu – dostał okładkę lutowego wydania VOGUE. Jakby tego było mało, ma na sobie oryginalną marynarkę marki Dolce & Gabbana. W sesji towarzyszyła mu Penelope Cruz, która w drugiej części filmu wcieli się w postać Valentiny.

Zoolander dołączył również do grona ikon mody takich jak Anna Wintour czy Sarah Jessica Parker, biorąc udział w wywiadzie dla VOGUE, gdzie odpowiada na 73 pytania.

Akcja promocyjna tuż przed premierą odbyła się w jednej ze światowych stolic mody, Rzymie. Derek i Hansel wstrzymali ruch w stolicy Włoch – pozowali w witrynie butiku Valentino.

Od czasów Carrie Bradshaw nie zdarzyło się do tej pory, żeby w świecie mody tak mocno osadzić postać filmową. Twórca pozy Blue Steel w kinach za dwa tygodnie. Mnie kupił reklamą swojego filmu, a Was?

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *